Yaklaşık iki buçuk aylık aranın ardından öğrenci kartıma yeniden kavuştum çok mutluyum 🙂 1 Eylül 2009 itibari ile artık İzmir Yüksek Teknoloji Enstitiüsü Elektronik ve Haberlşme Mühendisliği yüksek lisans öğrencisiyim 🙂 Bu sefer çok başarılı bir öğrenci olacağım o konuda da çok azimliyim bakalım bu azmim ne kadar sürecek.

Bu sene kayıt konusunda nazar değmesin bizim okul çok güzel hazırlanmış. Kayıtlarımız iki dakikada bitti ve bize çok güzel bir laptop çantası verdiler. (Benim için çantanın güzeli çirkini olmaz her çanta güzeldir gerçi) Bu da beni mest etti tabiki de 🙂

Gelelim asıl meseleye 7 Eylül itibari ile KYK'nın verdiği krediler son bulacak yüksek lisansta kredi almalı mı almamalı mı? Alırsak okul bitince tüm kazandığımızı kredi ödemelerine mi veririz? Ama o krediyi harcamak en güzel zamanı değil mi öğrenciliğin şeklinde sorular var kafamda 🙂 Yüksek lisansa başlayacak olan arkadaşlar neler yapacak?

Bu arada bilmeyenler için

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programına girecek öğrencilerin başvuruları ise 23 Eylül-4 Ekim 2009 tarihleri arasında YURTKUR'un www.kyk.gov.tr adresli internet sayfasından yapılacak.

Neyse ben 23 Eylül'e kadar düşüneyim,hesap yapayım ve ÜDS çalışayım... Bloga yazdıkça bakıp bakıp gaza geliyorum çalışıyorum. Kelime ezberleme konusunda da baya yol katettim yani 🙂

(Toplam 108 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.