İnternet kocaman bir derya deniz olsa da, bir noktada birileriyle yollarımız kesişiyor. Kendi ilgi alanlarımızı takip ettikçe aslında aynı insanlar çevresinde dönüp durduğumuzu farkediyoruz. İşte bu noktada avatar kullanımı sizi bir adım öne çıkartıyor. Blog yazarlarının kendilerini daha profesyonel göstermeleri için en önemli adımlardan birisi avatar kullanımı. Şöyle düşünelim bir yazının altına yorumlar yapılmış, hepsi aynı ciddilikte yazılmış fakat çoğunun yanında avatarı olmadığı için soldaki ikon kullanılmış, siz olsanız hangisine güvenirsiniz ya da hangisi daha çok dikkatinizi çeker?

gravatarEğer cevabınız sağdaki ise yazıyı okumaya devam edebilirsiniz 🙂

Siz de bloglara yaptığınız yorumlarda otomatik olarak resminizin ya da avatarınızın çıkmasını isterseniz, Gravatar.com'dan bir profil oluşturmalısınız. Bunun için Gravatar.com sayfasına girip ister wordpress.com hesabınızla oturum açın, isterseniz de yeni bir hesapta gravatarı oluşturun.

gravatar ekran

Gelen ekrana e-posta adresiniz, takma adınız ve şifrenizi girerek hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra"Add an image" butonuna tıklayarak fotoğrafımızı nereden yükleyeceğimizi seçiyoruz.

gravatar upload

Eğer bilgisayardan yükleyecekseniz "Upload new" seçeneğini tıklıyorsunuz ve fotoğrafınızı yüklüyorsunuz. Resminizi düzenledikten sonra resminizi sınıflandırmanızı isteyen bir ekran gelecek. Bu ekrandan resminizin içeriği ve ne tarz sitelerde yayınlanabileceğini seçmeniz bekleniyor.

gravatar types

G - Tüm sitelerde yayınlanabilir, zararlı içerik içermeyen fotoğraflar

PG - Kaba hareketler içeren, kışkırtıcı ve provokatif resimler, küfür ve şiddet içeren fotoğraflar

R - Ağır küfür içeren, çıplaklık ve uyuşturucu ile ilgili fotoğraflar

X - Sex içerikli ya da ağır şiddet unsurları içeren fotoğraflar

Çoğunlukla resimler rated-G türünde oluyor ve böylelikle tüm sitelerde görünüyorlar. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken sitelere yorum yazarken gravatar adresinizi açarken kullandığınız mail adresini vermek.

(Toplam 168 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.