Uzun süredir netbook almak için can atıyordum en sonunda pazartesi günü hepsiburada'daki indirimden yararlanıp beyaz Samsung NC 10 netbook aldım. Çarşamba günü elime ulaştı ve iki gündür büyük bir aşk yaşıyoruz. İlk defa bir elektronik aletin kullanma kılavuzunu okudum. Ama helal olsun adamlar kısacık özet geçmişler,okunuyor yani 🙂

samsung nc10

Gelelim neden bilgisayarın adını KEHRİBAR koyduğuma, işte kullanma kılavuzu tam bu noktada devreye giriyor. Bilgisayarın tamamen şarj olmasını beklerken öğrendim ki şarj olurken yanan pembe,turuncu ışığın adı kehribarmış. Ben ilk defa duyuyorum kehribarın renk adı olduğunu, çok da hoşuma gitti ben de adını Kehribar koydum 🙂 İki gündür kehribar yukarı Kehribar aşağı geziyorum.

Bilgisayarın özelliklerine gelince; beklediğimden çok daha iyi çıktı. Burada uzun uzadıya ürün incelemesi yazmıyorum çünkü bu işi benden çok daha iyi yapmış arkadaşlar var.Eğer teknik bilgi isterseniz Fatih Arslan'ın incelemesi benim çok hoşuma gitti ,uzun uzun okuyabilirsiniz.Benim deneyimlerime gelince ekranına alışamamaktan korkuyordum ama yarım saatte alıştım. Zaten klavye yeterince büyük bir tek ü harfinde sorun çıkıyor biraz küçük yapmışlar.Genelde bu netbook konusundaki şikayet hep touchpad ile ilgiliydi,ilk gün çok zorlandım çok küçük olduğu için ama şu an çok rahatım zaten ben Kağan'ın tabiri ile bir "touchpad sever" im. Bu deyim de çok hoşuma gitti 🙂 Şarjı da bahsedildiği gibi uzun süre gidiyor (yaklaşık 6 saat).

Netbook ile bir adet Samsung kılıf gönderiyorlar fakat kılıf hiç koruyucu değil ben de yorumlardan okuyup yeni kılıf almıştım netbook u alırken ama komik olan kılıfın da bilgisayarın da 10.2" olmasına rağmen bilgisayar sığmıyor 🙁

İşte şimdilik Kehribarla ilişkilerimiz böyle... Şu an bu satırları Kehribar ile birlikte yazıyoruz. Uzun süre benimle olması dileğiyle diyerek yazımı bitiriyorum.

(Toplam 74 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.