Herhalde 2015 yılının en gözde teknolojik ürünleri Dronelar ve giyilebilir teknolojiler oldu. Başta Apple ve Samsung olmak üzere hepsi akıllı bilekliklerini piyasaya sürdüler ve olağanüstü bir rağbet gördü. Çevremde bu akıllı bileklikleri kullanan arkadaşlarımla yaptığım sohbetler sonucu anladım ki, artık durağanlaşan ve hareketsizleşen hayatlarımızda bizleri hareket etmeye birazcık daha sağlıklı olmaya zorlamaları için bu akıllı bileklikleri tercih ediyoruz. Günlük adım sayımızı hesaplama, yaktığımız kaloriyi takip etme bizi bir nebze de olsa daha hareketli bir hayat için motive ediyor gibi. Teknolojinin en hızlı gelişip adapte olduğu konuların iletişim ve sağlık olduğunu düşünürsek bu hiç de şaşırtıcı değil. Bu nedenle 2016 da giyilebilir teknolojilerin çeşitleneceğini ve daha popüler olacağını tahmin etmek çok kolay. Ben de bugün sizler ile KickStarter'da gördüğüm ve çok hoşuma giden bir ürünü paylaşmak istedim. Benim gibi hafif kambur ve tüm gün bilgisayar başında geçirip ağrı çekenler için birebir bir cihaz : ALEX

Birilerinin sizi sürekli dik otur diye uyarmasına ihtiyaç duyuyorsanız bu cihaz tam da o işi yapıyor. İşte tanıtım videosu :

Başınızın arkasına taktığınız bir aparat ile sizin duruş pozisyonunuzu algılıyor ve duruşunuzu bozduğunuz an titreşim vererek duruşunuzu düzeltmenizi hatırlatıyor. Ayrıca mobil uygulaması ile gün içerisindeki duruşunuzu takip edebiliyor ve cihazın ayarlamalarını yapabiliyorsunuz. Bluetooth 4.0 ile telefon ya da tabeletinize bağlayabileceğiniz ALEX in pil ömrü ise yaklaşık 1 hafta.

Bu tarzda bir çok yeni ürün mevcut fakat çoğu bel bölgenizde kıyafetinize takılarak çalışıyor, ALEX'i diğerlerinden ayıran en önemli özellik bu. Üretici firmanın iddialarına göre duruş pozisyonunuzun en iyi ölçüldüğü nokta boynunuz ve enseniz. Taktığınız cihaz bir Led yardımı ile pozisyonunuzu kontrol ediyor ve anlık bildirimler ile duruşunuzu düzeltmenizi hatırlatıyor.

KickStarter da $50.000 lık bağış toplama amacı ile başlatılan kampanyanın bitimine 16 gün var ve şu anda 672 bağışçıdan $53,163 toplanmış durumda. Umarız ürün geliştirilir ve uygun bir fiyat ile piyasaya sürülür. Peki böyle bir ürün olsa siz ne kadar ücret ödeyerek almayı kabul ederdiniz?

Duruşunuzu düzeltmek için ALEX almak isteseniz en fazla ne kadar ödemeyi düşünürsünüz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

(Toplam 230 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.