Yaklaşık 3 yıldır blog yazıyorum ve genelde blog geliştirme ile ilgili yazıları takip etmeye çalışıyorum. (Neden blog yazdığımı merak edenler için burada daha önceden cevaplamış olduğum bir mimi bulabilirsiniz.)Son zamanlarda Mert Erkal'ın blog akademisini duyuyordum, fakat blog yazarlığı profesyonel mesleğim olmadığı için katılmayı düşünmemiştim.

Bugün Friendfeed'de Mert Erkal'ın bir yazısına denk geldim. Mert Bey blogunda bir kampanya başlatmış ve kampanyayla 30 günde blogunuzu yeni baştan yaratmanızı vaad ediyor. Kampanya sürecinde hergün blogunuzu geliştirme ile ilgili bir öneri veriliyor. Ben de yazın madem boşum ve zamanımı blogumun başında geçiriyorum bunu değerledireyim diyerek, bugünden itibaren kampanya önerilerini uygulamaya başlıyorum.

Kampanya kapsamındaki öneriler genelde benim kullandığım yöntemler olsa da daha önce akıl etmediğim ya da duymadığım fikirlere de yer verilmiş.

Kampanya kapsamında ilk gün kapmpanyası bir blog yazınızı sosyal ağlarda paylaşmak; ben de paylaşılacak yazı olarak bu postumu seçiyorum. Belki daha önce Mert Erkal ile tanışmamış olan arkadaşlar da bu yazı ile tanışıp bloglarını baştan yaratacak adımlar atarlar 🙂

Bu arada ilk gün görevi olarak blog yazarlarından rica ederek bu yazıma link vermelerini sağlamam gerekiyor.( Hehe işi kendi çapımda yarışmaya çevirdim; görevleri tamamlamalıyım.) Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim 🙂

(Toplam 52 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.