Blog dünyasını takip eden hemen hemen herkes geçen hafta yapılan e-tohum etkinliğinden haberdardır. Fakat bu konulara uzak olan okuyucularım için öncelikle e-tohum projesi hakkında biraz bilgi paylaşmak istiyorum.

Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilerle; şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan platformdur.

Kesinlikle bir yarışma tarzında olmayan bu etkinlik bence maddi kaygılar gütmeden internet girişimcilerini desteklediği için çok büyük övgüyü hakediyor. e-tohum hakkındaki daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

pabbuc
Fakat bu yazının asıl yazılma amacı haftasonu e-tohum tarafından desteklenmeye hak kazanan bir proje ile ilgili. Bu proje de pabbuc.com . Bu projeyi benim için diğerlerinden özel kılan ise kurucularının İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü mezunu olmaları 🙂 (Biz İYTEliler biraz fanatiğizdir) Haftasonu mailime e-tohum ile ilgili değerlendirmeler geldiğinde desteklenen projelere göz atıyordum ki pabbuc.com'un ilk cümlesi direk dikkatimi çekti ve kendi projemmiş gibi sevindim. (kendim yapamayınca başka arkadaşlar için mutlu oluyorum 😛 ) Bu nedenle bu projeyinin fikir sahibi olan Burak Büyükdemir'e teşekkür ediyorum ve kazanan arkadaşları da çok tebrik ediyorum.

Son olarak pabbuc.com hakkında özet bir bilgi vererek yazıyı bitirmek istiyorum.Ayrıca isterseniz burada da bu konuda NTVMSNBC'de yayınlanmış haberi okuyabilirsiniz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik Bölümü’nden mezun olan Serdar Yaman ve Göker Ezberci’nin kurduğu pabbuc.com, internet üzerinden ayakkabı, çanta ve aksesuar satıyor. Babasının ayakkabı sektöründe olmasından dolayı ayakkabı pazarını çok yakından tanıyan ve daha önce çeşitli yazılım şirketlerinde çalışan Serdar Yaman ve teknoloji şirketlerinde çalıştıktan sonra kendi hosting firmasını kuran Göker Ezberci tarafından hayata geçirilen ‘pabbuc.com’, 2006 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.

(Toplam 159 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.