AndroidUygulamaları

İlk Android kullanmaya başladığımda neredeyse hangi uygulamayı bulsam yükleyip deniyordum. Ama artık kullandığım uygulamalar belirli bir düzene oturdu ve gereksiz olanları bir bir sildim. Tabi ki hala ayda bir kere falan açtığım uygulamalar var ama bir gün lazım olur diye bir kenarda bekliyorlar. Sizlere bu yazımda benim için telefonda vazgeçemeyeceğim hayat kolaylaştıran uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

Any.do Yapılacaklar Listesi : 

any.doBu uygulama adı üzerinde yapılacakları listelemenize yarayan bir uygulama, uygulamanın en beğendiğim tarafı sesli komut ile görev ekleyebiliyorsunuz. Örneğin "yoğurt al" dediğiniz zaman bunu algılıyor ve yapılacaklar listenize ekliyor.

Ayrıca uygulama her gün belirttiğiniz saatte günü planlamanız için uyarıda bulunuyor ve yapılacak işlerinizi hatırlatıyor. Uygulamanın bir diğer güzel yanı ise yapılacak işlerinize bilgisayarınızdan da ulaşabiliyor olmanız. Any.do web sitesi sayesinde telefonunuzdan eklediğiniz görevleri bilgisayarınızdan da yönetebiliyorsunuz. Uygulamayı aktif kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz gerçekten hayatınızı kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Benim için özellikle markete gidince "Ne alacaktım?" sorusunu ortadan kaldırıyor 🙂

Uygulamayı yüklemek isterseniz buradan, web uygulamasına göz atmak isterseniz buradan...

Para Yönetimi :

Para Yönetimi

Eğer siz de benim gibi paranızı çeker çekmez cebinizde bir şey kalmıyor, "Bu para nereye gidiyor ?" diyenlerdenseniz bu uygulama tam size göre. Ben daha 15 gündür aktif olarak kullanıyorum umarım uzun soluklu kullanabilirim. Özetle bu uygulamada, nereye kaç para harcadınız nereden kaç para geldi onları yönetiyorsunuz. Ben zaten memur olduğum için gelen para belli ama giden para da sıkıntılar var 😀

Ben de bu ay, bu uygulamayı kullanmaya karar verdim. Her harcadığımı uygulamaya kayıt ediyorum. Yiyecek, giyim, kozmetik vb. kategorileri var. Ne kadar harcadınız, ne için harcadınız, nakit mi kredi kartı ile mi harcama yaptınız tüm bilgileri giriyorsunuz. O da size harcamalarınızın istatistiğini çıkarıyor. Bu tarz uygulamalar içinde Para Yönetimi bence arayüzünün sadeliği ve kullanım kolaylığı nedeni ile oldukça iyi. Ayrıca bu uygulamanın da web arayüzü var fakat o özelliği kullanabilmek için 5 TL ödeyerek uygulamanın Premium versiyonunu satın almanız gerekli. Uygulamayı buradan yükleyebilirsiniz.

Imdb :

imdbBu diğer uygulamalardan farklı bir kulvarda, ama benim en çok kullandığım uygulamalardan birisi. Bu uygulama IMDB.com sitesinin mobil uygulaması ve yabancı dizi izlerken özellikle oyuncuları hiç tanımadığım için sürekli bu uygulamaya başvuruyorum.

Özellikle, nereliymiş, kaç yaşındaymış bunları çok merak ediyorum 🙂 Ayrıca bir şey izlemeden önce buradan fikir almak gerçekten önemli oluyor. Siz de dizi ve film tutkunuysanız bu uygulama mutlaka telefonunuzda olmalı bence. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Sizin de tavsiye etmek istediğiniz uygulamalar var ise, ya da kendi geliştirdiğiniz uygulamaları paylaşmak isterseniz yorum kısmına yazabilirsiniz.

(Toplam 325 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.