Farkettiyseniz bu aralar hep günlük şeklinde yazıyorum çünkü yeni yazı hazırlayacak hiç zamanım yok. Malum sınavlar, tez, projeler, almanca derken geriye zaman kalmıyor. Neyse ki salı günü vizelerin ilk kısmı bitiyor bayram sonuna kadar rahatız 🙂 gerçi bayram dönüşü çok feci şekilde bir dönüş olacak ama neyse... Bu hafta sonu Almanca sınavım var gene inşallah 3. kuru da bitiriyorum. Kelimeleri bir ezberlesem bülbül gibi şakıcam ama ??? Bu arada havalar artık iyice soğumaya başladı zaten bildiğiniz üzere İzmir'in kızları ve havası pek meşur 🙂 Bir açıyor, bir kapatıyor... Dengesiz bir şey işte 🙂 Ya yağmur yağsın malum su lazım ama hava soğuk olmasın istiyorum ya 🙂 Hayır soğukta insan ders çalışamıyor o bakımdan yani 😛 Neyse ben içimden geldi yazmak istedim. Bu arada babama bir arkadaşı hediye CD almış, ben daha önce hiç dinlememiştim belki siz de bilmiyorsunuzdur. Köprüler/iki Dünya; bu albümde birbirinden özgün sanatçılar yer alıyor. Birazcık size bu albümden de bahsedeyim. Hepimizin kulaklarında klasikleşen şarkıları bizim ezgilerimizle birleştirmişler... Albüm açıklaması için değişik kaynaklarda şu sözlere yer veriliyor:

Köprüler 2 Dünya Klasik Batı Müziğiyle kendi coğrafyamızın müziğini uyumlu biçimde harmanlıyor ve de doğu ve batı arasında notalar aracılığıyla mükemmel bir köprü oluşturuyor.
Klasik müziğin ustalarının ezgilerini aralarında Erkan Oğur, Okay Temiz, Halil Karaduman, Ercan Irmak,Ahmet Koç gibi virtüözlerin katkısıyla dinleyiciye sunuyor. Gürol Ağırbaş'ın düzenlemeleri bu eşsiz parçaları şaşırtıcı bir dünya müziğine dönüştürüyor.

İlk dinlediğiniz zaman insanı bir sinir ediyor bu ne şarkıyı ne hale getirmişler diye ama dinledikçe insanın hoşuna gidiyor... ben de çok beğendim 🙂 Haa buraya nerden geldik derseniz albümün ilk şarkısı Antonio Vivaldi'nin Dört Mevsimi 🙂 Kısacık sözlerde eklemişler... Özellikle Sami Özer'in "Bıktım artık dünyanın kışından gel ey güzel ilkbahar" diye girmesi beni benden alıyor 🙂 Bu arada popüler kültür ve müzik dersi almam ise her şarkıya bu popüler kültürün ürünü müdür şeklinde bakmama neden oluyor fena halde paranoya yapıyorum 😛

Albüm içeriği :

1. Four Seasons - Spring / Antonio Lucio Vivaldi
2. Hungarian Dances / Johannes Brahms
3. Pavane / Gabriel Urbain Foure
4. Carmina Burina / Carl Orff
5. Adagio / Tomaso Giovanni Albinoni
6. Concierto de Aranjuez / Joaquin Rodrigo
7. Carmen / Georges Bizet
8. Bolero / Mourice Ravel
9. Eine Kleine Nacht Musik / Wolfgang Amadeus Mozart
10. From The New World / Antonio Dvorak

(Toplam 48 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.