Dün akşam 2. Kırmızı Bölge Ödülleri İzmir'de sahiplerini buldu. Bu güzel geceye blogumu ve beni davet ettikleri için çok teşekkür ederim. Her ne kadar sonuna kadar kalamasam da çok güzel bir organizasyon oldu. Bu organizasyon ile reklam dünyasını daha yakından tanıma imkanım oldu 🙂

Kıpkırmızı ödülü Mutlu Makarna reklamı ile SVStudio'ya gitti ve kendileri beni ezip sahneye atladılar 😀 Benim de ödül alanlar için de en beğendiğim çalışmalardan birisiydi. Tüm kazananları ve çalışmalarını Kırmızı Ödülleri sayfasından görebilirsiniz.

Bir diğer hoşuma giden çalışmada Konut kategorisinde Mesa Yalıkavak evleri için yapılan çalışma oldu 🙂

Bu sektöre çok hakim olmadığım için pek ahkam kesemeyeceğim, bu nedenle yazımın sonunda sizlerle geceye ait birkaç kare fotoğraf ve basın bültenini paylaşmak istiyorum.

“İZMİR KIRMIZI’YA BOYANDI!”

Kırmızı Bölge Ödülleri, 15 Aralık 2011 tarihinde, İzmir’de düzenlenen görkemli ödül töreniyle sahiplerine verildi.

Kültür Park Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen törende, Türkiye’nin dört bir yanından reklamcılar biraraya gelirken, büyük ödül Kıpkırmızı Bölge’nin sahibi Ankara’dan reklam ajansı SVStudios oldu.

 

Türkiye’de sadece basın reklamlarını ödüllendirmesiyle bir ilk olan 9. yılındakiKırmızı Ödülleri’nin, geçtiğimiz sene, İstanbul dışında faaliyet gösteren reklamcılara ulaşmak hedefiyle başlattığı Kırmızı Bölge’de kazananlar belli oldu.

Katılımcıların, Kıpkırmızı Bölge (büyük ödül), 13 Kırmızı Bölge (kategori birinciliği), bir özel ödül ve Radikal Canlı Kırmızı Bölge olmak üzere toplam 16 ödül için yarıştıkları yarışmanın ödül töreni, 15 Aralık 2011 Perşembe akşamı, Park Fuar Alanı - İzmir’de gerçekleştirildi.

Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, İstanbul dışında bulunan reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla tasarlanan Kırmızı Bölge’de, en yaratıcı reklamların sahibi reklamcı ve reklamverenler, sunuculuğunu başarılı oyuncu Derya Durmaz’ın üstlendiği görkemli ödül töreninde alkışlandı.

2. senesinde, Türkiye genelinde 61 ajanstan,418 reklam içeren 316 başvurunun yapıldığı yarışmada, büyük ödülKıpkırmızı Bölge’nin sahibi Ankara’dan reklam ajansı SVStudios oldu. Yarışma sonucunda büyük ödüle ilave olarak 11 kategori, bir Hürriyet Özel Ödül kategorisi, bir Radikal Canlı Kırmızı yarışması birinciliği ve 23 başarı belgesi olmak üzere toplam 37 ödül sahiplerini buldu. Jüri,Basında En İyi MobilyaveDekorasyon kategorisinde ödüle değer eser bulamazkan, Basında En İyi ModaTekstil ve Kişisel Aksesuar Reklamı kategorisinde ise Kırmızı Bölge ödülü vermezken  bir başarı belgesi verdi.

Reklam sektörünü daha derinlemesine ve ülke çapında kapsamak amacıyla İstanbul dışındaki reklam ajanslarının ayağına giden Kırmızı Bölge Reklam Ödülleri’nde, Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Tasarım Ofisi’nin “Kadına Şiddet Acil Yardım Hattı” için hazırladığı kampanya, Basında En İyi Ulusal Gündem Bağlantılı Reklam kategorisinde birinci olarak Kırmızı Bölge ödülünün sahibi olurken, 3 başarı belgesine de layık görüldü.

Basında En İyi Insert, Etiket, Cover, vb Uygulama kategorisinde Bursa’dan ANL CreativeBasında En İyi Reklam Kampanyasıkategorisinde Adana’dan Öncül Sefa İletişim HizmetleriBasında En İyi Kurumsal İmaj Reklamı kategorisinde Ankara’danSVStudios; Basında En İyi Gıda ve İçecek Reklamı kategorisinde İzmir’den IdeartBasında En İyi Perakende Reklamıkategorisinde Ankara’dan Mandalina ReklamBasında En İyi Konut Reklamı kategorisinde Ankara’dan RekmayBasında En İyi Sağlık, Spor ve Güzellik Reklamı kategorisinde Ankara’dan Cosmic CreativeBasında En İyi Turizm, Seyahat, Kültür, Sanat ve Eğlence Reklamı kategorisinde Ankara’dan Grafikir ödül sahibi olurken, Basında En İyi Eğitim ve İK Reklamı kategorisi veBasında En İyiler Diğer kategorisinde ise İzmir’den Reklam Merkezi2 Kırmızı Bölge ödülünün sahibi oldu.

 Kategori birinciliği kazanan reklamların doğrudan, 9. Kırmızı Ödülleri’nde, ilgili kategoride finalist sayılacağı ve ön elemeden muaftutulacağı yarışmanın ödül töreninde ayrıca, tören sırasında Radikal Canlı Kırmızı Bölge yarışması da düzenlendi. Katılımcılar yarışmaya kadar bilmedikleri ve tören gecesi açıklanan “Toplum içinde cep telefonu kullanmanın görgü kuralları” konusunda, sadece kağıt ve kalem kullanarak iki saat içinde birer reklam eskisi hazırladılar. Bu eskizler arasından tören misafirlerinin oylarıyla FG İletişim’den (Bursa)Emine Civanoğlu ve Ali Bayram Özdemir’e ait iş birinci, ANL Creative’den (Bursa) Nükhet Üner ve Erkin Ergin’e ait iş ikinci veReklam Merkezi’nden (İzmir) Hüseyin Ekinciler ve Gökhan Erbaş’a ait iş ise üçüncü seçildi. Radikal Canlı Kırmızı Bölge yarışmasında birinci olan ekip üyeleri birer iPad kazandılar.

Gecede Hürriyet Özel Ödülü ise, Sanajans’tan Dilek Saygın ve Uğur Bulduk’a verildi.

Ödülleri 6 ilden16 farklı ajans paylaştı. Ankara ve İzmir 13’er adetle en çok ödül giden iller oldu. Bursa 5 ödülAntalya 4 ödül,Adana ve Konya birer ödülün sahibi oldular.

Ankara’dan  SVStudiosbüyük ödül Kıpkırmızı Bölgeiki kategori birinciliği ve bir başarı belgesiyle ile en başarılı ajans oldu.İzmir’den Reklam Merkezi ise 2 kategori birinciliği ve 3 başarı belgesiyleen başarılı ikinci ajans oldu.

Türkiye’nin dört bir yanından reklamcı ve reklamverenlerin bir araya geldiği ve başarılarının kutlanıldığı bu özel tören, Ağaoğlu, Banvit, Dream Home, Golden Bay, Mey İçki, Teknosa, Tergan, TÜRSAB, Volkswagen ve Yıldız Holding ortaklığında  düzenlendi. Gecede, Ankaralı genç müzisyenlerden oluşan Kashmir şarkılarıyla geceye renk kattı. Misafirler konser sonrasında DJ Can Hatipoğlu’nun performansıyla eğlenmeye devam ettiler.

(Toplam 231 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.