Yaklaşık iki aydır Merve Amerika'dan Kindle'ımı getirsin diye bekliyorum 🙂 Bunu dediğime bakmayın, öyle kitap kurdu bir insan değilim (Bunu övünerek söylemiyorum ama kendimi de biliyorum)! Babam zamanında çok uğraştı ama olmadı. Ben daha çok elektronik alet seven bir insanım 😛 Ben de Kindle alırsam belki telefon ya da tablet ile oynamak yerine kitap okurum deniyeyim dedim.

Dün sabah elime ulaştı ve şarj ettikten sonra başladım bilgisayardaki e-book ları atmaya (Detaylarını ayrı bir yazıda anlatacağım), ardından da tüm gün kitap okudum 😛 Açıkçası benim çok hoşuma gitti; tek elle tutulabilir olması, gece ışığa ihtiyaç duyulmaması en güzel özellikleri. Ama en çok hoşuma giden İngilizce kitapların içine direk "Word Wise" özelliği ile sözlüğün gömülü olması. Siz kitabı okurken genel olarak çok bilinmeyen kelimelerin üzerinde kısa açıklamaları yazıyor. Ekran görüntüsü de bu şekilde, bu arada kitap benim doktora danışmanımın bana verdiği çocuk gelişimi ile ilgili bir kitap (elektronik mühendisliğinde doktora yapıyorum 🙂 )  --> The Nurture Assumption: Why Children Turn Out the Way They Do

kindle_word_winse

Kindle paperwhite

Bunun dışında Kindle'ın GoodReads bağlantısı sayesinde yeni kitaplar keşfedebilir, arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz.

Ben ürünü Amerika'dan 99$ a aldım (şu an 119$) fakat Türkiye'de çok daha pahalı, o nedenle Amerika'ya giden gelen arkadaşınız olursa bence aldırabileceğiniz bir ürün. Boyutlarını o kadar çok sevdim ki bence telefonlar da bu boyutta yapılsa gayet ilgi görebilir. Ürünü incelemek isterseniz Amazon sayfasına göz atabilirsiniz.

Özellikler:

Ekran Tipi 6'' Işıklı Ekran 300 ppi
Hafıza 4 GB
Wi-Fi Var
Dokunmatik Ekran Var
Boyutlar 169 mm x 117 mm x 9.1 mm
Ağırlık 213 gram
Desteklediği Formatlar Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, korumasız MOBI, PRC orjinal; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP dönüşüm yoluyla.

 

Son olarak şu tek soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirim. Herkese iyi okumalar...

E-kitap okuyucular hakkındaki görüşünüz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

(Toplam 265 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.