Pazar günü 9 Eylül'dü, bugüne dek 9 Eylül kutlamalarında ya İzmir'de olmuyordum ya da kutlamalara katılamamıştım hiç. Fakat bu sene çok önceden planımızı yapıp Pazar günü Gündoğdu Meydanı'nda aldık soluğu 🙂 İnanılmaz bir coşku vardı sokaklarda sanki herkes ayrı bir heycanla kutlamalara hazırlanıyordu. Biz de elimizde fotoğraf makinelerimiz Türk Yıldızları ve Solo Türk'ü izlemek için nefeslerimizi tutup bekledik. Ben gösterilerini ilk defa izliyordum ve Karşıyaka tarafından Türk Yıldızları'nın gelişiyle çığlıklar başladı.

Ben tüm gösteriyi ağzım açık bir şekilde tahmin edebileceğiniz gibi "Vay anasını" şeklinde cümlelerle izledim. Türk Yıldızları'nın ardından Solo Türk gösterisi için beklemeye başladık. Gösterileri sunan sunucunun "Çiğli tarafından geliyor bakın değerli İzmirliler" sözlerini hiç düşünmeden kabullenip Çiğli tarafına bakarken Solo Türk arkamızdan müthiş bir gürültüyle geldi ve o anda ben tırnaklarımı Duygu'nun koluna geçirdim 🙂

Gösteri sonunda Solo Türk 1. gösteri pilotu Binbaşı Fatih Batmaz'ın telsizle bizlere seslenmesinin ardından gözyaşlarımızı tutamadık.

Gösteriler yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü ve ardından bu adamlar bu gösterileri nasıl yapıyor gündemi ile toplanıp bir cafede fener alayı saatini beklemeye başladık. Bu toplantıdaki fikirlerimi kamuoyu üzerime saldırmasın diye kendime saklamaya karar verdim 😛

Fener alayı öncesi pilotların Gündoğdu Meydanı'nda imza dağıtıp fotoğraf çektirdiklerini görünce koşa koşa gittik ve büyük çabalar sonucu fotoğraf çektirdik. (Ben ki Deniz Çakır'ın bile yanına gidip fotoğraf çektirmemiş insanım 😛 )

1. Gösteri Pilotu Binbaşı Fatih Batmaz ve 32 diş sırıtmış bizler 🙂

Bu gösterilerin ardından ne kadar mutlu olduğumu anlatamam eve gelir gelmez Türk Yıldızları ve Solo Türk'ün internet sitelerine girip videolarını izledim. Gösteri takvimlerine göz attım, bir de ne göreyim 21 Ekim'de Ölüdeniz'deler ve tabiki ben de orada olacağım. (Kurban Bayramını birleştirmem şart!)

Yazımı burada bitirirken sizleri İzmir Marşı ile başbaşa bırakıyorum 🙂

(Toplam 1.082 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.