Artık televizyondaki programların çekilmez hale gelmesi nedeniyle pek televizyon izlemez oldum. Onun yerine evde geçirdiğim vakitleri yabancı dizileri izleyerek geçiriyorum. Behzat Ç.'nin bitmesinin ardından ise tek izlediğim yerli yapım Ulan İstanbul ki onu da internetten izliyorum. Ulan İstanbul'da dün televizyondaki yayın hayatına son verdi ve Kanal D dizinin bundan sonra internetten, sansürsüz ve 45 er dakikalık bölümler halinde yayınlanacağını duyurdu. Daha önce Behzat Ç. için de bu şekilde bir yayın gündeme gelmiş fakat hayata geçmemişti. Açıkçası ülkemizde bu şekilde profesyonel içeriklerin oldukça geç kalmış olduğunu düşünüyorum. İnternetten içerik üreterek kazanılan paralar düşünüldüğü zaman bence bu şekilde bir dizinin internetten para kazanmaması düşünülemez.

Gelelim Ulan İstanbul'un bundan sonraki yayın hayatına, 16 Şubat Pazartesi yayınlanacak ilk bölümü ücretsiz olacak ve daha sonrasında her bölüm 1.99 TL şeklinde bir ücret ile yayınlanacak. Sinemada saçma sapan Recep İvedik filmlerine halkımızın verdiği para düşünülürse bence makul bir fiyat.

Peki bu dizinin internette ücretsiz yayılmasının nasıl önüne geçilecek? Eğer bunun önüne geçilirse kaç kişi para vererek izleyecek? Benim asıl merak ettiğim nokta bu.

İçeriğe değer verildiğini göstermek için küçük miktarlarda ödemeler yapılmasını desteklesem de, bu maceranın bizim ülkemizde çok başarılı olacağına inancım neredeyse yok. Ücretsiz bir şekilde dizi içinde ürün yerleştirmeler ile reklam alınsa bence çok daha uzun vadeli bir iş olurdu diye düşünüyorum. Ulan İstanbul'un geleceğini hep birlikte göreceğiz umarım ben yanılırım ve tek izlediğim yerli dizi bir süre daha yayın hayatına devam eder 🙂

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Ulan İstanbul'un internet yayıncılığının başarıya ulaşacağına inanıyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Kanal D aklımızda kalan sorulara da bu görsel ile cevap vermeye çalışmış ben de paylaşmak istedim.ulan istanbul2

(Toplam 284 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.