Blogger kullanıcılarına sorum var??? adlı yazımda belirttiğim sorumun cevabını sanırım en iyi şekilde aldım.Gelen yorumlara baktığım zaman , benim gibi bu konuyu merak eden arkadaşların olduğunu gördüm o nedenle bu soruma maidis arkadaşımızdan gelen cevabı ayrı bir post olarak yayınlamak istedim.Maidis e çok teşşekkür ediyorum ve önerisini aynen yayınlıyorum.

ilk önce şuradaki ( http://buzz.blogger.com/ ) güvenlik tehlikesiyle ilgili yazıya bakılır ( Blogger and malware).

Eğer devam edilmek istenirse de şöyle şöyle yapılır:
blogger> ayarlar> e-posta
Blogger-Posta-Gönder Adresi seçeneğini sizden başka kimsenin bilemeyeceği şekilde tamamlayın
yayınla seçeneğini de aktif yapın.

Bu andan itibaren yukarıda belirlediğiniz adrese gönderilen her elektronik mektup -sizin ya da bir hacker in göndermesi hiç fark etmez- blogunuz da görünecektir.

ileri bir tarihte yayınlanması için de servisinizin (gmail, yahoo, hotmail, …) bunu destekleyip desteklemediğini kontrol edin.

eğer servis sağlayıcınız bu özelliği desteklemiyorsa şuradaki ( http://www.quickonlinetips.com/archives/2005/12/send-email-messages-in-future/ ) servislerden biri kullanılabilir.

ayrıca konuyla ilgili olarak şu adreslere de bakıl olunabilir:

http://help.blogger.com/bin/answer.py?answer=41452
http://help.blogger.com/bin/answer.py?answer=42448

ayrıca ben kendim yazarım kodumu, kimsenin servisine kalmadım diyorsanız şuraya bir göz atmak faydalı olabilir: http://www.kodyaziyorum.com/printer_friendly_posts.asp?TID=926

(Toplam 28 defa okundu )
basakesin yazdı!
Elektronik ve Haberleşme Yüksek Mühendisi, doktora öğrencisi, araştırma görevlisi, profesyonel öğrenci... Daha detaylısı için buradan buyurun.