Bugün ilk defa Facebook'ta denk gelip tüm videolarını izlediğim bir jazz grubu A Capella Boğaziçi. Müzikten çok anlamadığım için şöyle kaliteli, ya da böyle olsa daha iyi olurdu diye yorum yapamayacağım fakat şunu söyleyebilirim ki bu ülkenin cidden böyle güzel iş yapan insanlara ihtiyacı var.

Öyle bir hale geldik insanlar resmen popüler olmak için insan öldürmeye başladı bu ülkede, sanatçı nasıl böyle laf eder diye laf dalaşlarına girdiğimiz insanlar aslında bir hiç. Özetle kaliteli insan bulmak, onların yaptığı işlere ulaşmak çok zor oldu. İnternet sayesinde o kadar hızlı bir tüketim toplumu olduk ki, gündemde olan herşeyi duymuş olma ihtimaliniz yok. Biz 90 ların çocukları hala 90 lar şarkıları dendi mi hepsini ezbere bilir, iyisini de kötüsünü de zevkle söyleriz. Şimdi ise radyoyu açtığınızda hiç duymadığınız belki iki gün sonra bir daha kimsenin tenezzül edip dinlemeyeceği şarkılarla karşılaşıyorsunuz. Bu nedenle böyle yaratıcı, güzel işler çok hoşuma gidiyor ve saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.

Benim sayemde bu grubu dinleyip zevk alan olursa ne mutlu bana 🙂 Ben sayfamda grubun 90'lar şarkılarını 4 er dakikalık videoda özetlemelerini yayınlıyorum fakat siz devamına grubun Youtube sayfasından ulaşabilir ve konserleri hakkında Facebook sayfalarından bilgi alabilirsiniz.

A Capella Boğaziçi ekibi :

Soprano - Ceren Gündoğdu,

Alto - Ezgi Arslan,

Tenor - Recep Gül,

Bariton - F.Cesur Özdemir,

Bas - Ali Göktürk

(Toplam 370 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.