googleDokuz ay önce Google tarafından duyurulan Chrome tarayıcısından sonra şimdi de Google yeni işletim sistemini duyurdu. Google dün  blogundan duyurduğu işletim sistemi hakkında ilk bilgileri verdi.Cep telefonları için geliştirilen Android'den tamamen farklı olacak olan açık kaynaklı işletim sistemi ilk kez bu yıl sonunda ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak ve 2010 yılının ortalarında ise Google Chrome işletim sistemli netbooklar satışa sunulacak.

Google Chrome OS 'un belli başlı özellikleri ise kolay kullanılabilirliği,hızlı ve güvenli oluşu olacak. Tabiki de Google Chrome OS'in diğer işletim sistemlerinden farkı çevrimiçi kullanımının daha ön planda olması olacak bu nedenle de genelde internete girmek ve sürekli yanımızda taşımak için kullanılan netbooklar için bulunmaz bir sistem olacaktır.Özellikle de diğer işletim sistemlerinin açılıp,kapanması,yüklenmesi gibi zaman kayıplarının aksine Google Chrome OS ile bir kaç saniyede internete girilebilecek.

Ben de okulun açılmasına yakın küçük bir netbook almayı düşünüyorum fakat hala Windows işletim sistemli almalı mıyım almamalı mıyım karar veremedim. Aslında benim için en güzeli Ubuntu fakat malum bazı programlar için sürekli Windows'a muhtaçsınız ve ben bilgisayarda iki işletim sistemi kullanmaktan hazetmiyorum. Neyse nasıl bir şey alacağımı yüksek lisansta bana sponsor olacak annişim belirleyeceği için belki de eve çok güzel bir masaüstü (windows) , yanıma da taşımak için bir netbook (linux) alırım 🙂

Google Chrome OS hakkında daha detalı bilgi almak için Google Blog !

(Toplam 22 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.