Geçen haftaki Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen Sivas'93 oyunu için Şehir Fırsatı sitesinden bilet aldık. Bilet alma önerisi Dilek'ten gelmişti, açıkçası nerede oturacağını bilmeden almak benim pek hoşuma gitmiyor diye ne zamandır tüm etkinlikleri erteliyorduk. Ama Genco Erkal'ı izlemek için bunun güzel bir fırsat olduğunu düşünerek bileti almaya karar verdik.

Aysa Organizasyon tarafından üstlenen bilet satışlarına Biletix den baktığımız zaman salon 45 TL , balkon 28 TL olarak görünüyordu ve biz de Şehir Fırsatı ve Aysa Organizasyon'un bize sunduğu 20 TL' lık indirimi göz önünde bulundurarak koltuklarımızın salonda olacağını düşünüp biletlerimizi aldık.

sehirfirsati

Ne mi oldu?

Gişeye gittiğimizde biletlerimizin balkondan verildiğini öğrendik yani bize sağlanan indirim 3 TL idi ve kandırılmıştık. Oyun başlamadan önce yerlerimizi almaya gittiğimizde ise balkonunda en arka sırasına eklenmiş sandalyelerin bizim için ayrıldığını gördük. Tabi ki de karşımızda hiçbir muhattap yoktu.

Bu nedenle bir daha fırsat sitelerine bulaşmama kararı alarak oyunumuzu izleyip çıktık. Eğer siz de etkinlik biletleri için bu tarz indirimleri bekliyorsanız bence paranıza kıyıp direk biletinizi alın. En azından kandırılmışlık duygusu yaşamazsınız!

(Toplam 231 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.