T-box-logoGeçenlerde nereden aklıma geldi bilmiyorum ama T-box'ın ürünlerine bakayım dedim ve ilk defa T-box'ın sayfasına girdim. Sayfaları gezdikçe gezmek geldi içimden ama olay bir markanın ürünlerine bakmaktan çok ürünlerle ilgili tanıtım yazılarını fıkra okur gibi okuyup gülme durumuna dönüştü.

Gerçekten çok ilginç ürünler buldum en çok hoşuma giden de ÖRENBOX oldu 🙂 Ürünün tanıtımında hiç bir masraftan kaçınılmayıp yeni başlayanlar için örgü dersi de itinayla verilmiş...

örenbox

Örenbox Talimatnanesi

Temel örgü örme tekniklerine giriş...

Hiç sanatçı olamadığınız için üzüldünüz mü? Peki hiç sanat yapmak isteyip, ne yapacağınızı bilemediğiniz oldu mu? Ya da alışverişe çıktığınızda iki ürün arasından hangisini seçeceğinize karar veremediğiniz oldu mu? İşte T-box'tan böylesi ikilemler ve sıkıntılar yaşayan herkes için mükemmel bir çözüm geliyor: Örenbox! Adından da fark edeceğiniz gibi 'Ören' ve 'Box' kelimeleri yan yana iş olsun diye durmuyor. T-box Örenbox'la size yaratıcılığın ve algının kapılarını aynı anda açıyor. Artık Örenbox'la ister sanat yapın, isterseniz yünden kaşkollar, bereler, eldivenler, çoraplar, iç donları yani aklınıza gelen gelmeyen ne varsa örün. Güç sizde artık!

İlmek felsefesi

1. Örgüdeki en basit hareket olan ilmek, ilk adım oluşturur. Yün ipliğinizin ucunu baş parmağınızla avuç içinizde tutun. Yün ipliğinizin yumağa bağlı olan ucunu işaret ve orta parmaklarınızın etrafından iki kez geçecek şekilde sarın. Bakın ne oldu?
2. Yününüze bağlı olan teli iki parmağınızın arasında oluşan ilik halkasından geçecek şekilde çekin ve yeni bir halka oluşturun. İşte seri halka üretiminde ilk adımı attınız.
3. Şişi yeni oluşan ilik halkasının içinde duracak şekilde yerleştirin. İlmiği oluşturmak için yününüzü iki ucundan çekerek gerginleştirin. İşte artık siz de örgüde ilk adımı attınız.

Şeklinde devam ediyor. Devamını buradan okuyabilirsiniz.

Herhalde hiç okuyup da beğenmediğim bir tanıtım yazısı olmadı... T-box'ın güzel ürünler yaptıklarını biliyordum da bu kadar yaratıcı olduklarını bilmiyordum 🙂 Eğer siz de daha önce bakmadıysanız T-Box'ın sayfalarında gezinebilirsiniz.

Olur da birileri bu yazıyı okursa o anneler günü T-shirtlerinin çocuk versiyonlarını 22 yaş için de yapsınlar tam annemle bana göre 😛

original

(Toplam 43 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.