commentluvBugün bloguma neler ekleyebilirim derken BlogHocam sayfasında bir yazı ile karşılaştım. Bildiğiniz gibi bir çok blog yazarı blogları ziyaret edilebilsin diye diğer sitelere yorumlar bırakıyorlar. Bu yorumlarda genelde sitenize ziyaretçi akışı dışında bir katkısı olmuyor. Yani linkler "no follow" özelliği ile oluşturuluyor. Bu da sitenin size bağlantı verdiğini göstermiyor ve arama motorlarında sitenize bir artı sağlamıyor.

İşte CommentLuv eklentisi sitenize yorum yapan okuyucuların bloglarında yayınladıkları son yazılara yer vermenizi sağlayan ve bu işlemi "do follow" şeklinde yapan bir eklenti. Serdar Kara yazısında bu eklentiyi kullanan ve sitenize backlink alabileceğiniz sayfalardan bir kaçını listelemiş, ben de bu yazıdan esinlenerek bloguma bu eklentiyi eklemeye karar verdim. Bu eklenti ile sayfama gelen okuyucu yorumlarının artacağını umuyorum. Fakat bazı endişelerim de yok değil. Sırf link alabilmek için bir sürü spam yorum gelecektir. Bu yorumları tabi ki onaylamayacağım ama benim için ekstra bir yük olacak. Ayrıca siteden çok fazla sayıda "do follow" link çıkması SEO açısından ne kadar iyidir bilemiyorum. Ama şimdilik eklenti sayfamda deneme aşamasında.

Aşağıda bir önceki yazıma gelen yorumlarda CommentLuv eklentisinin nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

comments

Siz de eklenti hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ya da blogunuza kurmak isterseniz eklenti sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

(Toplam 101 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.