Oyun hakkında çok bir şey bildiğimden ya da bir sanat eseri beklediğimden değil Deniz Çakır'a olan hayranlığımdan dolayı oyun sahnelenmeye başladığından beri oyuna gitmeyi çok istiyordum. En sonunda perşembe günü Bostanlı Açık Hava'da CAM'ı izlemeye gittik. Çok büyük tereddütlerle gitmiştik çünkü Dilek'in son bir yıldır gidelim dediği oyunlardan pek zevk alamamıştık 🙂

Tüm oyuncuları tiyatro geçmişleri yerine dizilerdeki oyunculuklarından tanıdığımız için oyundan beklentimizi çok yüksek tutmadık. Ünlü oyuncuları sayesinde popüler olmuş bir oyun gibi geliyordu fakat ilk perdeyi izledikten sonra fikrimiz değişti. (İkinci perdeyi hiç söylemiyorum bile) Bence bu oyunda oyunculardan çok daha büyük övgüyü hak eden kişi oyunun yazarı Levent Kazak. Oyundaki diyaloglar, espriler çok zekice kurgulanmış ve dile getirilmiş.

Ayrıca Mete Horozoğlu ve Bülent Alkış üstün bir oyunculuk gösteriyorlar. O dizilerde gördüğünüz kişilikler aklınıza bile gelmiyor. Deniz Çakır için gittiğim oyunda tüm oyunculara hayran olarak çıkıp geldim diyebilirim.

Oyun ile ilgili beğenilerimi bitirdikten sonra Bostanlı Açıkhava hakkında bir kaç kelam etmek istiyorum. Kesinlikle tiyatro oyunu için oldukça kötü bir sahnesi ve oturma düzeni var. Konserler belki kenar koltuklardan izlenebilir ama tiyatro oyunu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Stadyum koltuğu gibi koltukları sizin oyuna vermeniz gereken dikkatinizin, batan kemiklerinizin acısını düşünmeye yöneltiyor. Ayrıca A kategoresi şeklinde adlandırılan ve düğün düzeninde arka arkaya dizilmiş koltuklar da önünüzde sizinle aynı boyda birisi otursa dahi sahneyi saçma sapan görmenize neden oluyor. Bu kadar pahalı oyunların bu tarz yerlerde sahnelenmesine son derece karşıyım. Bence tiyatroya gittiğinizde Devlet Tiyatroları'ndaki  konforu ve kaliteyi hatta fazlasını seyirciye sunmalısınız. Aksi takdirde bu oyunları hiç tiyatroya gitmeyip; iki ünlü insan görmek ve hava atmak için gelen insanlara sahnelemek zorunda kalırsınız.

(Toplam 56 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.