23-28 Temmuz 2012 tarihleri arasında ITAP (Institute of Theoretical and Applied Physics) Dereözü Kampüsü'nde Uluslararası Beyin Dinamikleri Yaz Okulu düzenlendi ve ben de bu yaz okulunun katılımcılarından birisiydim.

Kamp alanı hiç benim beklediğim gibi bir yer değildi. İzmir'den araba ile tek başıma yola çıkmıştım ve Dereözü yolunu görünce açıkçası biraz korktum. Dereözü ormanlar içinde küçücük bir mahalle, kuş uçmaz kervan geçmez bir yer. Anlayacağınız kafa dinleyip ders çalışmak için birebir. Odalar ve yemekleri kesinlikle eşsiz güzellikte idi.

Kampta Türkiye, Amerika, İsrail ve İspanya'dan alanında öncü hocalarımız bize çalışmalarını anlattı ve hepsi yaklaşık 2,5-3 er saatlik dersler verdiler. Ayrıca bu ülkelere ek olarak Polonya ve Yunanistan'da katılımcı öğrenciler vardı. Kampın genel yapısına bakıldığı zaman bence hem akademik anlamda çok fayda sağlayacak hem de ileriye yönelik güzel arkadaşlıklar kurulacak bir topluluktu. Benim için unutamayacağım kişilerle tanıştığım, unutamayacağım deneyimler yaşadığım bir kamptı.

Bu deneyimlerden birisi de gittiğimiz tekne turundaki dalış denememdi. Meltem Hoca ile "Bu fırsat hayatta insanın eline kaç kere geçer ki?" diyerekten birbirimizi gaza getirip dalış ekibine yazıldık. Dalış zamanımız geldiği zaman üçer kişilik ekipler ile dalacağımız söylendi bu nedenle ben de ikinci gruba kaldım. İlk grup dalıştan döndüğü zaman hayatımızdaki en güzel şeydi, çok eğlenceli gibi insanı gaza getiren cümleler ile beni iyice heveslendirdiler. Giyinip hazırlandıktan sonra sıra dalışa geldiği an benim için Dünya'nın durduğu an oldu. Dalış eğitmenimle birlikte iki metre aşağı inmemizle benim oksijen tüpünü ağzımdan çıkarıp adamı tekmeleyip kaçmam dalış kariyerimi başlamadan bitirmeme neden oldu ve ben bunu 3 kere tekrar edip sonunda pes ettim ama "Scuba Diving" sertifikamı da kaptım 😛

 Kamp boyunca çoğunlukla akşam 10-11 e kadar dersimiz vardı neyse ki şansıma doğum günüm akşamı ders yoktu ve kamptaki arkadaşlarımla Marmaris İçmeler'e yemeğe gittik. Benim için İngiltere'deki doğum günüm gibiydi sevdiğim hiç kimse yanımda değildi. Ama kamp arkadaşlarım bana çok güzel bir pasta ile süpriz hazırlayıp beni acaip mutlu ettiler 🙂

Kamp hakkında detaylı bilgiye ve katılımcı listesine buradan ulaşabilirsiniz. Bu kadar güzel ve kaliteli bir ortam yarattıkları için başta Meltem Hoca ve Banu Hoca'ya ardından tüm katılımcı hocalarımıza, ITAP yetkililerine ve bize birbirinden güzel yemekler hazırlayan aşçı amcamıza çok teşekkür ediyorum.

(Toplam 169 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.