Geçenlerde yine Android uygulaması yazma sevdamız depreşti ve bilgisayarlara eclipse kuralım dedik, işte o anda artık Android Studio diye bir program olduğunu ve eclipse in Android programlama için artık desteklenmediğini öğrendik. Bir gazla Android Studio yu kurduk fakat açılması 10 dakika çalışması iki gün sürüyor 🙂 Tembel eşim bu şartlar altında çalışmam diyerek pes etti ve iş başa düştü. Biraz araştırma sonucunda bulduğum çözümü sizlerle paylaşmak istedim. Şu an Android Studio'yu hem Ubuntu'da hem de Windows 8'de sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.

Öncelikle Android Studio'nun açılış ekranına geliyoruz. Eğer hali hazırda açık bir projeniz var ise bu ekrana gelmek için File > Close Project demeniz gerekli.

android_studio_welcome_screen

Ana ekrandan "Configure" sekmesini seçiyoruz ve aşağıdaki ekran karşımıza geliyor.

android_studio_configure

Bu adımda "Project Defaults" u seçiyoruz.

android_studio_run_configuration

"Settings" kısmına geliyoruz.

android_studio_settings

Settings sayfasında solda bulunan "Build, Execution, Deployment" sekmesine tıklıyoruz ve derleme seçeneklerimiz açılıyor.

android_studio_build

Bize yavaşlık sorununu yaratan neden burada otomatik olarak "Build process heap size" kısmına 700MB atanmış olması, bunu ve altındaki "Additional build process VM options" kısmına 1500 MB ayırıyoruz ve işlemimiz tamam oluyor.

android_studio_build_2

Bu noktadan sonra kaydedip çıktığınızda sizi çok daha hızlı bir Android Studio bekliyor olacak.

Sizler de Android Studio kullanmak isterseniz öncelikle Java SE Development Kit'i indirmeli ardından Android Studio'yu kurmalısınız.

(Toplam 4.591 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.