Şu an 4. Günün sabahındayız ve ben 2. Gün yazısının sonunu az çnce tamamladım 🙂  Gelelim 3. Güne, 3. Günün sabahı Şevket Hoca’mın sunumu vardı, hiç okuldaki derslere benzemeyen daha çok doktora konusunu nasıl seçeceğimize yol gösteren küçük  ipuçları verdi. Şevket Hocam'ın Instagram uygulaması hakkındaki yorumu hepimizi kırdı geçirdi.

Hani televizyonda maç izlersiniz de o golü ben de atardım dersiniz ya, öyle basit bir şey. Nasıl bu kadar popüler oldu anlamadım

Ardından Prof.Dr. Muhittin Gökmen hoca görüntü işlemede yüz tanıma çalışmalarından bahsetti. Görüntü işlemeye aynı benim açından baktığı için doğru yolda olduğumu düşünüyorum. Elinizde bir görüntü var, sisteme veriyorsunuz ve bir görüntü çıkıyor sonuca bakıyorsunuz gibi bir cümle kurdu ama şu an net olarak hatırlamıyorum. Ben de hep aynı şeyi düşünüyorum. Bilgisayardan almak istediğin cevabı bildiğin için amacın onu bilgisayara yaptırmak. (Gerçi bilgisayar şu günlerde beni hiç anlamıyor ama 😛 ) Muhittin Hoca’nın ardından Prof.Dr. Aydın Akan Sinyal İşleme ile ilgili yaptıkları çalışmalardan örnekler sundu, Aydın Hoca’nın adını hep İstanbul’dan gelen arkadaşlardan duyduğum için can kulağıyla dinledim. Son olarak Tayfun Hoca yine sahnedeydi ve kendi buldukları bir isim olan “Geosinyal İşleme” olan konusunu eski bir doktora öğrencisi ile bizlere anlattı. Aslında bu konu dikkatimi hiç çekmemişti ama yer altından alınan verilerinde benim EEG verilerine benzemesi ve hemen hemen aynı yöntemlerin uygulanııyor olmasını görmek beni çok şaşırttı.

Gelelim akşama, akşam yapılan organizasyon ile hocalar ayrı yemek yedi bizi de Kuşadası’na gönderdiler 😛 Bu pek kampın havasına uymadı açıkçası ama eğlenmek onlarında hakkı dedik biz de kendimizi Kuşadası’na attık. Kuşadası’na girişte kendimi survivordan ödül kazanıp gelmiş gibi hissetim. Köyü o kadar benimsemişiz ki köyümüz köyümüz diye dolaştık durduk. Daha sonra Atatürk Meydanı’nda Sümer Ezgü konseri varmış oralarda oturalım hem deniz kenarı dedik ve en son ayakkabıları çıkarmış deniz kenarında Cemilem oynuyordum 🙂

Gelelim bugün sabaha az sonra Prof.Dr. Banu Onaral’ın dersine gireceğim ve dersin ardından eve dönüş yolculuğu başlayacak. Ödevlerimi yapar yapmaz da 4. Gün yazısı ve bir değerlendirme yazmayı planlıyorum.

(Toplam 87 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.