Bugün 30. yaşımı da geride bırakıyorum, hayatımdaki en büyük değişiklikler sanırım bugünlerde oluyor. Bunlardan en önemlisi, 13 yıldır evim olan, İYTE'ye veda vakti geldi. Bir yandan doktorayı bitirdiğim için çok sevinçliyim, bir yandan da İYTE'den artık ailem gibi olmuş hocalarımdan, arkadaşlarımdan ayrılacağım için hüzünlüyüm. Önümde kocaman bir belirsizlik var, doktoralı işsiz olarak ben de ülke verilerine dahil oluyorum 🙂 Bu süreç aslında beni üzmüyor, yapmak isteyip de işi bahane ettiğim şeyleri yapmak için fırsat olmasını umuyorum. Örneğin gazetecilik derslerime önümüzdeki dönem daha çok çalışacağım, programlama alanımdaki eksiklerimi tamamlayacağım ve çok hamarat bir ev hanımı olacağım (olamadı :P). Bugün eşim uzun süredir çok istediği bir işte çalışmaya başlıyor, umarım çok mutlu ve başarılı olur. Darısı başıma 🙂 Anlayacağınız ailemiz için çok önemli kararların hayata geçtiği bir gün bugün. 30 olmanın aklı başındalığı ve 18 olmanın heycanı ile bu yeni yaşımda yeni kararlar aldım. Bu kararları uygulamamda belki bana motivasyon sağlar diye sizlerle de paylaşmak istiyorum. 

  • Bugün itibari ile Alexander Kallaway  tarafından başlatılan #100daysofcode akımına kendimi kaptıracağım ve 100 gün boyunca kodlama ile ilgili yazılar okuyacağım, FreeCodeCamp'de dersleri takip edeceğim ve doktora çalışmamın R toolbox'ını geliştireceğim. (Quasi-Supervised Learning için yazdığım R toolbox'ına buradan ulaşabilirsiniz.)
  • Haftada en az üç gün Ebru Şallı ile pilatese başlıyorum. (Buna cidden ihtiyacım var)
  • Kindle aldığımdan beri kitap okumayı seven ben, birazcık da İngilizce kitaplar okumam gerektiğine karar verdim. Bu nedenle İngilizce çok ağır olmayan kitaplar okuyacağım. Danışmanımın iki yıl önce verdiği Nurture Assumption'ı bitirerek başlasam fena olmayacak 🙂  
  • Balkon bahçeciliğimi arttırmayı planlıyorum. Çünkü tez yazım döneminde bitkilerime toprak ilave edecek halim bile olmuyordu. Şimdi bol bol vaktim var 🙂 Yediğimiz her meyvenin çekirdeğini toprağa gömüyoruz ve şu an balkonumuzda bir kestane bir de avakado fidesi var. Onların büyümesini görmek insanı çok mutlu ediyor. Bunun yanı sıra nane ve biberlerim var. Nanem o kadar arsız ki gelen arkadaşlarıma bile budayıp veriyorum 🙂 
  • En önemlisi de hiçbir şeyi kafaya takmadan hayattan zevk alacağım. Doktora süreci boyunca herşeyi şu işi halledeyim sonra yaparım dediğim her şeyi bir bir yapacağım (Yapamadı)
(Toplam 138 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.