Bu yazıyı yazarken kendime de referans olabileceğini düşündüm. Çünkü ihtiyaçlarınıza tam uyumlu tema ve eklenti bulmak oldukça zor ve zahmetli. Bu yazıda WordPress de temel bir blog yayını yapan kullanıcıların sahip olması gereken eklentileri vermeye çalıştım umarım sizin de ilginizi çeker... Sizin de önerileriniz var ise sayfanın sonunda yorumlarınızı bekliyorum. Unutmayın ki blogları büyüten sizin değerli yorumlarınızdır!

En iyi SEO eklentisi : WordPress SEO by Yoast

yoast-seo1

Sitenizin Google sonnuçlarında hatırı sayılır bir yere gelmesini istiyorsanız bu eklenti size en büyük tavsiyem olacaktır. Sayfalarınızın başlık ve alt etiketlerini düzenlemenin yanı sıra sizin için oluşturduğu site haritası, sayfanızın SEO ile uyumunun analizini yapması da çok büyük bir artı. Ayrıca en güzel yanı kolay kurulumu ve ücretsiz olması. Uygulamayı indirmeden önce tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

 

En İyi Cache Uygulaması : W3 Total Cache

w3-total-cacheAslında çok uzun süre cache pluginlerini kullanmamıştım. Ne zaman ki blogda yavaşlama sorunları, hosting şirketi ile sorunlar ve Google PageSpeed'de düşüş yaşadım hemen cache nedir hangi eklenti en iyisidir araştırmaya başladım. Cache uygulamaları temel olarak sayfanızın her an yeniden yüklenmesini önlüyor ve sayfada statik olarak duran şeyleri önbelleğe atıyor. Böylelikle hosting şirketinizle ters düşmemiş ve memory i efektif kullanmış oluyorsunuz. Bu konuda benim size önerebileceğim en iyi ücretsiz eklenti W3 Total Cache.

En İyi Yorum Eklentisi : Disqus

disqus

Bu bloga olduğu gibi yönettiğim çoğu blogda Disqus kullanmayı tercih ediyorum. Böylelikle spam ile mücadele etmek için yeni uygulamalara ihtiyaç duymuyorum. Ayrıca yazılarınızın altı bir forum havasına dönüyor. Kolay yönetilebilir ve görseli çok iyi bir uygulama. Bu uygulamayı kullanabilmek için Disqus sayfasından bir API almanız gerekli. Yorumların nasıl göründüğüne bakmak isterseniz bu yazımın altındaki yorumlara göz atabilirsiniz.

En İyi Reklam Yönetim Eklentisi : Adsanity

adsanityEğer blogunuzda reklam yayınlıyorsanız, hatta Adsense hariç blogunuz üzerinden reklam satışı yapıyorsanız bu uygulamayı tavsiye ederim. Kolay bir arayüzü var ve yayınlanacak reklamların sürelerini belirleyebiliyor, istediğiniz alanlara ekleyebiliyorsunuz. Eklenti size widget ve shortcode lar sunuyor bu da tahmin edeceğiniz üzere işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Eklentinin tek kötü yanı ücretli olması. Blogunuzdan kayda değer bir gelir elde etmiyorsanız Easy Adsense gibi ücretsiz eklentileri de tercih edebilirsiniz.

En İyi Güvenlik Eklentisi : All In One WP Security & Firewall

all-in-one-wp-secutiry-firewall-logo-630x202Güvenlik internetteki en önemli meselelerden birisi, blogunuzun çok popüler olmasına gerek yok kendi çapında bir ivme yakaladığı an çeşitli gruplar saldırılar düzenliyorlar. Yaklaşık 2 yıl önce Hintliler tarafından bir blogum hacklenmişti ve eski düzene sokmam aylarımı aldı. O nedenle siz siz olun güvenliğe önem verin 🙂 Bunun için de size önerim All In One WP Security & Firewall eklentisi. Bu eklenti kullanıcı girişlerinin güvenliği, veritabanı güvenliği, sistem dosyalarının güvenliği gibi bir çok konuda kapsamı çözümler sunuyor. Tanıtım videosu :

Sizin favori WordPress eklentiniz hangisi ?

(Toplam 396 defa okundu )
basakesin yazdı!
Profesyonel Öğrenci!!! Daha detaylısı için buradan buyurun.